Lietuvos klasikinės jėgos trikovės čempionatas

Gegužės 29-30 d. Kaišiadorių r., Pravieniškėse vyko pirmos šių metų  Lietuvos jėgos trikovės federacijos varžybos – Lietuvos klasikinės jėgos trikovės čempionatas, kuriame dalyvavo 9 sporto klubo „Fortūna“ sportininkai. Pirmas startas pavyko puikiai, visi grįžo iškovoję medalius bei dvi komandines taures – moterys veteranių amžiaus grupėje iškovojo pirmą komandinę vietą, o suaugusių amžiaus grupėje moterų komanda užėmė  antrą vietą.

Suaugusių amžiaus grupėje pirmą kartą Lietuvos čempione tapo Milda Staugaitienė. Milda  svorio kategorijoje iki 57 kg pritūpė ir atsistojo su 95 kg, štangos spaudimo gulomis ant suolo veiksme iškėlė 40 kg, ir štangos traukos veiksme nuo žemė atkėlusi 130 kg sumoje surinko 265 kg.          Veteranų amžiaus grupėje Lietuvos čempione tapo Giedrė Vidžiūnienė. Giedrės rezultatai – pritūpimas – 110 kg, spaudimas – 62.5 kg, trauka – 147.5 kg, suma – 320 kg. Vidmantas Baublys, startavęs svorio kategorijoje iki 66 kg, pasipuošė dviem čempiono aukso medaliais. Jis nugalėjo tiek suaugusių, tiek veteranų amžiaus grupėse. Vidmantas taip pat pagerino keturis jam pačiam priklausančius atskirų veiksmų, bei sumos Lietuvos rekordus. Vidmanto rezultatai: pritūpimas – 132.5 kg, štangos spaudimas – 105 kg, trauka – 165 kg, suma – 402.5 kg. Jaunių amžiaus grupėje pirmą vietą svorio kategorijoje iki 83 kg užėmė Paulius Ignatavičius. Jis tapo absoliučiu šios amžiaus grupės nugalėtoju. Pauliaus rezultatai: pritūpimas – 200 kg, spaudimas – 112.5 kg, trauka – 220 kg, suma – 532.5. Svorio kategorijoje virš 120 kg, suaugusių amžiaus grupėje antrą vietą užėmė Mindaugas Sutkaitis. Mindaugo rezultatai: pritūpimas – 260 kg, spaudimas – 175 kg, trauka – 305 kg, suma – 740 kg. Veteranių amžiaus grupėje antrą vietą iškovojo Oksana Rimkienė. Oksana pritūpė ir atsistojo su 85 kg, išspaudė 40 kg, atkėlė 105 kg ir sumoje surinko 230 kg. Šis rezultatas jai garantavo trečią vietą ir suaugusių amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 57 kg. Jaunimo amžiaus grupėje, pirmą kartą medalį Lietuvos čempionate iškovojo Lukas Plaušinaitis. Lukas svorio kategorijoje iki 74 kg pritūpė su 145 kg, išspaudė 75 kg, atkėlė 155 kg ir sumoje surinkęs 375 kg užėmė antrą vietą. Trečios vietos medaliu pasipuošė Rimantė Naujokaitytė. Rimantė, startavusi suaugusių amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 84 kg, pritūpė su 110 kg, išspaudė 57.5 kg sveriančią štangą, atkėlė 122.5 kg ir sumoje surinko 290 kg. Šių varžybų debiutantė Agnieta Naujokaitytė, svorio kategorijoje virš 84 kg, pritūpusi su 140 kg, išspaudusi 60 kg, atkėlusi 150 kg bei sumoje surinkusi 350 kg taip pat iškovojo trečią vietą. Sportininkus varžybom paruošė treneris Rimantas Simokaitis.