Veiklą pradėjo Atviras jaunimo centras

Šių metų pradžioje veiklą pradėjo Atviras jaunimo centras. Po Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro vėliava dirbanti jaunimo darbuotoja E.Beržvinskaitė į buvusio Šakių “Žiburio” gimnazijos pastato rūsį penkias dienas per savaitę kviečia jaunimą – pabendrauti, pasidalinti idėjomis, nuveikti gerus darbus, ar tiesiog pasišildyti. Centras veikia antradieniais – šeštadieniais.

Dar 2012-ųjų pabaigoje keletui Šakių rajono savivaldybės valdžios ir visuomeninių organizacijų atstovų kilo idėja: įkurti Šakiuose atvirą jaunimo centrą. Šiek tiek laiko truko, kol buvo tinkamai suprasta paties centro veiklos prasmė, jo reikšmė jaunimo gyvenime. Rajono savivaldybės vicemerė Rima Rauktienė, jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė, rajono tarybos nariai Darius Mikelionis, Martinas Eimutis, būrys aktyvaus rajono jaunimo ir kt. ne kartą rinkosi diskusijai apie tokio centro prasmingumą ir būtinybę. Aplankyti Jonavoje, Kaune, Rietave veikiantys Atviri jaunimo centrai.

Be ilgų ieškojimų ir mąstymų iškart buvo rastos patalpos būsimam centrui – rūsys buvusiame Šakių “Žiburio” gimnazijos pastate (šalia “didžiosios Maksimos”). Ši idėja netruko rasti atgarsį ir tarp rajono tarybos narių, rajono biudžete centro įkūrimui buvo numatytos lėšos, atlikti minimalūs statybiniai darbai, įrengtos sanitarinės patalpos ir pan. Ir, nors oficialių centro atidarymo iškilmių dar nebuvo, jame dirbanti jaunimo darbuotoja kidulietė Edita Beržvinskaitė (baigusi Kauno VDU sociologijos studijas) jau kviečia centro lankytojus. Prie Šakių rajono savivaldybės Jaunimo kūrybos ir sporto centro veikiantis ir jam pavaldus Atviras jaunimo centras įsikūręs V. Kudirkos g. 64, Šakiai, senosios “Žiburio” gimnazijos buvusios kavinės patalpose (Įėjimas iš kiemo pusės). Atviras jaunimo centras dirba antradienį – penktadienį nuo 11 val. iki 19 val., o šeštadienį nuo 11 val. iki 15 val. Sekmadienis ir pirmadienis – nedarbo dienos.

Kol kas Atviras jaunimo centras tik pradeda savo gyvenimą. E.Beržvinskaitė supranta, kad reikės šiek tiek laiko, jog ši naujovė rajone taptų žinoma; ne iškart centrą pradės lankyti būriai jaunimo; ne iškart bus realiai apčiuopiama ir paties centro veikla. “Bet tai jau yra pradžia. Jau pirmosiomis dienomis į centrą atėjo merginos, siūlėsi savanoriauti. Jos atsinešė savų idėjų, pasiūlymų. Visais įmanomais kanalais ir būdais skleidžiame žinią apie šį centrą. Aš šiuo darbu ir centro ateitimi labai tikiu”,- kalbėjo jaunimo darbuotoja.

Kol kas centro veikla apsiriboja galimybe jaunimui turiningai praleisti savo laisvalaikį: pažaisti įvairių stalo žaidimų, pasikalbėti prie puodelio arbatos. Jaunimo veiklos organizatoriai „Impress“ centrui jau padovanojo keletą stalo žaidimų, vaizdo projektorių. Yra virdulys arbatai, vietos kolektyviniams ir tarpasmeniniams pokalbiams. E.Beržvinskaitė tiki, kad pamažu centras įgaus savitą dvasią ir taps tikru traukos centru viso rajono jaunimui.

Žinoma, Atviras jaunimo centras būtų labai dėkingas už bet kokią pagalbą – idėjomis, pasiūlymais, daiktais. „Neturime mikrobangų krosnelės,  televizoriaus, mus pradžiugintų įvairesni stalo žaidimai, instrumentai  – bet kas, kas tiktų turiningam jaunimo laisvalaikio užimtumui“,- kalbėjo E.Beržvinskaitė.

Besidomintys Atviro jaunimo centro veikla, norintys paremti šį centrą gali rašyti el.pašto adresusakiai.ajc@gmail.com, arba skambinti tel. Nr.: 8-623 90467.